Kövess minket a közösségi oldalakon, ahol első kézből értesülhetsz az egészséges életmóddal kapcsolatos hírekről, receptekről és az új termékeinkről.

Belépés / Regisztráció

Reggelizz úgy, mint egy profi, és indítsd igazán lendületesen a napot! II.

Reggelizz úgy, mint egy profi, és indítsd igazán lendületesen a napot! II.

Reggelizni fontos, ehhez nem fér kétség, de mik a jó reggeli ismérvei? Erről gyűjtöttünk össze neked néhány hasznos információt!

Elsőként térjünk ki arra, miből áll egy ideális reggeli étkezés. Az alábbiakat érdemes a reggelidnek tartalmaznia:

  • Teljes értékű gabona, mint összetett szénhidrátforrás. Ez lehet teljes kiőrlésű kenyér, zsemle, egyéb pékáru, illetve ha édes reggelit választasz, akkor pelyhesített formában zab, köles, árpa, rozs, kásának vagy müzlinek elkészítve, illetve granola. Válaszd a hozzáadott cukormentes termékeket!
  • Fehérjeforrás, lehetőség szerint teljes értékű, állati eredetű fehérje, mint pl.: joghurt, kefir, túró, sajt, tojás, esetleg húsféle vagy felvágott.
  • Friss zöldség, illetve gyümölcs, amelyek vitaminokkal, ásványi anyagokkal és rostokkal látják el a szervezetünket. Akár sós, akár édes reggeliről van szó, mindig legyen szerves része az ízvilágnak megfelelő zöldség vagy gyümölcs.
  • Reggelidet kiegészítheted kis mennyisben a hasznos zsírsavakat tartalmazó magvakkal, diófélékkel, pl.: lenmag, chia mag, dió, mandula, esetleg földimogyoróvaj, stb.
  • Ne feledkezz meg a folyadékról sem! Első választásod a tiszta víz vagy cukor nélkül készített tea legyen.

Mikor és hogyan érdemes reggelizni? A táplálkozástudományi szakemberek ajánlása szerint az ébredést követő 1 órában érdemes elfogyasztani a reggeli étkezést, és lehetőleg nyugodt körülmények között, terített asztalnál leülve, nem kapkodva. Ezzel egyrészt elkerülhetjük a rohanás közbeni evés okozta hasfájást és emésztési nehézségeket, másrészt így mentálisan is felkészülhetünk az előttünk álló nap kihívásaira.

Ha szeretnéd minél inkább meggyorsítani a folyamatot, és a kis idődet reggel az étel nyugodt elfogyasztására fordítani, készülj előre! A kulcs itt is a tudatosság és a tervezés. Már előző este összekészítheted a másnapi reggelid. Ha a sós ételeket jobban kedveled, készíts egy szendvicset, pakold meg gazdagon zöldségekkel, sajttal, esetleg sovány felvágottal, és tedd dobozba vagy lefedett tányéron a hűtőbe. Az is segítség, ha főzöl több napra elegendő tojást előre, amit megpucolva hűtőben tárolsz, majd reggel csak megpirítasz pár szelet teljes kiőrlésű kenyeret, rászeleteled a főtt tojást, és zöldségekkel tálalod, amiket szintén megtisztíthatsz, feldarabolhatsz előre nagyobb mennyiségben. Zabkását is főzhetsz előre több napra, reggel pedig így csupán annyi a dolgod, hogy megmelegítsd, ha úgy jobban szereted, és felturbózd friss gyümölcsökkel, extra ropogósságért egy kis granolával, olajos magvakkal. Ha elfelejtettél előre készülni, akkor sem történik tragédia, egy tálkába kanalazni joghurtot, megszórni hozzáadott cukormentes granolával, és adni hozzá friss gyümölcsöket, ez a művelet nincs 5 perc sem, és máris kész a tápláló és finom reggelid!